Strona główna>Blog>Tabliczki na drzwi

26 listopad 2023

Mateusz Wiśniewski

Jak powstają grawerowane tabliczki na drzwi

Tabliczka na drzwi wygrawerowana laserowo

Wprowadzenie

Grawerowane tabliczki na drzwi to nie tylko funkcjonalne oznaczniki, ale i prawdziwe dzieła sztuki. W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się procesowi ich tworzenia – od projektowania po wycinanie laserowe i grawerowanie, z naciskiem na technologie, materiały oraz dbałość o każdy szczegół.

Projektowanie: Indywidualność na pierwszym miejscu

Każda tabliczka jest indywidualnym projektem. Nie korzystamy ze standardowych szablonów; wszystko zaczyna się od unikalnego pomysłu. Oto jak wygląda nasz proces projektowania:

 • Wybór Czcionek: Korzystamy z bogatej gamy czcionek dostępnych na Google Fonts, co pozwala na stworzenie projektu, który idealnie pasuje do charakteru danej marki czy przestrzeni.
 • Personalizacja Projektu: Każdy projekt jest starannie dopasowywany do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Pracujemy w Adobe Illustrator, co umożliwia nam tworzenie precyzyjnych i złożonych wzorów.
 • Współpraca z Klientem: Jesteśmy otwarci na projekty przesyłane przez klientów, co pozwala na pełną personalizację i realizację nawet najbardziej indywidualnych pomysłów.

Dowiedz się więcej o naszym procesie projektowania tutaj.

Technologia Grawerowania: Laserowa Precyzja

Grawerowanie laserowe to serce naszego procesu produkcyjnego. Oto, co sprawia, że ta technologia jest tak wyjątkowa:

 • Laser CO2 firmy Trotec: Wykorzystujemy zaawansowany laser CO2 firmy Trotec, który zapewnia precyzyjne i czyste cięcia oraz grawerowanie.
 • Dopasowanie do Materiału: Laser CO2 jest niezwykle wszechstronny i idealnie nadaje się do pracy z różnorodnymi materiałami, od laminatu grawerskiego po drewno fornirowane i pleksi.
 • Precyzja i Jakość: Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie tworzyć wyrafinowane i szczegółowe projekty, które są zarówno estetyczne, jak i trwałe.

Wybór Materiałów: Laminat, Pleksi, Drewno

Wybór odpowiedniego materiału to kluczowy element w procesie tworzenia tabliczek. Oto, dlaczego wybieramy określone materiały:

 • Laminat Grawerski: Jest to nasz główny materiał ze względu na jego trwałość i elegancki wygląd. Laminat jest również łatwy w obróbce, co pozwala na tworzenie skomplikowanych wzorów.
 • Pleksi: Transparentny i nowoczesny, pleksi dodaje współczesnego charakteru projektom.
 • Drewno Fornirowane: Idealne dla tych, którzy szukają naturalnego i ciepłego wykończenia. Drewno fornirowane dodaje tabliczkom klasycznej elegancji.

Zobacz nasze materiały i możliwości ich wykorzystania tutaj.

Zastosowania Tabliczek

Tabliczki na drzwi, które tworzymy, mają szerokie zastosowanie. Oto kilka przykładów:

 • Biura i Przestrzenie Komercyjne: Doskonałe do oznaczania pomieszczeń, przestrzeni pracy, czy też jako element brandingowy.
 • Edukacja i Instytucje Publiczne: Idealne do oznaczania sal lekcyjnych, gabinetów, czy też jako tabliczki informacyjne.
 • Dekoracje Domowe: Nasze tabliczki mogą służyć również jako eleganckie i personalizowane elementy dekoracyjne w domach.

Podsumowanie

W Lasermark łączymy sztukę z najnowszymi technologiami, aby stworzyć unikalne, grawerowane tabliczki na drzwi. Nasze produkty to połączenie indywidualnego projektowania, precyzyjnej technologii laserowej i wysokiej jakości materiałów. Każda tabliczka to dzieło sztuki, stworzone z myślą o szczegółach, które nadają charakter każdej przestrzeni.